Бивш нападател на Челси спаси Евертън срещу Краснодар

4743 0

Краснодар и Евертън не успяха да се победят и завършиха 1:1 в среща от втория кръг на група „H” в турнира Лига Европа.

Домакините от Краснодар играха по-добре през първата част и успяха да поведат в 43-ата минута, когато бразилецът Ари да Силва Ферейра се разписа за 1:0.

След 70-ата минута възпитаниците на Олег Кононов отстъпиха инициативата на „карамелите”.

В последните петнайсетина минута обаче домакините решиха да играят по-предпазливо и се прибраха по-близо до своята врата, за да пазят в резултата и мърсисайдци се възползваха. В 82-ата минута Бейнс центрира отлично и Ето’о засече от границата на вратарското поле, за да изравни.

Мениджърът на Евертън Роберто Мартинес направи 5 промени от мача срещу Ливърпул, като Маккарти, Бешич, Лукаку, Нейсмит и Миралас отстъпиха местата си на Дарън Гибсън, Лион Озмън, Самуел Ето’о, Ейдън Макгийди и Кристиан Атсу. Бившият играч на Левски Жоазиньо пък пропусна двубоя за домакините поради наказание.

Така Евертън има 4 точки в групата, но и руснаците запазват шансове да продължат напред след второто си равенство.