Евертън открадна точка от Ливърпул след шедьовър в края

2165 0

Феноменален изстрел на Фил Джагиелка от 25 метра в продължението на мача донесе равенството 1:1 на Евертън в дербито на Мърсисайд с Ливърпул, играно на стадион "Анфийлд" пред 41 000 зрители.

Двата тима не изиграха зрелищен мач, като головите положения бяха сравнително малко, но все пак настойчивостта на домакините даде резултат през второто полувреме. В 65-та минута Стивън Джерард изведе "червените" напред с добро изпълнение на свободен удар, като и намесата на Тим Хауърд бе неубедителна.

По всичко личеше, че възпитаниците на Брендън Роджърс ще запишат поредна победа над градския си съперник, но в самия край капитанът на "карамелите" Фил Джагиелка изравни със страхотен изстрел от далечно разстояние.

Веднага след това гостите имаха шанс да стигнат и до пълен обрат, но ударът с пета на Гарет Бари мина покрай гредата.

В крайна сметка Ливърпул и Евертън поделиха точки и продължиха с неубедителното си представяне от началото на сезона.