Безяк уби мечтата на Шотландия за Световното

Снимка: Gulliver/Getty Images

1395 0

Словения уби мечтите на Шотландия да играе поне бараж за класиране на Световното първенство в Русия. В главен герой се превърна бившият нападател на Лудогорец Роман Безяк вкара  на два пъти "гайдарите" за равенството 2:2.

Така Словакия зае мястото за баражи, след като разби с 3:0 аутсайдера Малта. Но словаците все още не могат да се зарадват напълно, защото трябва да изчакат развръзката в останалите групи, за да не се окажат най-слабият втори тим и да отпаднат от битката.

Иначе 32-та минута Джеймс МакАртър намери с хубав пас Лий Грифитс зад защитата по диагонал на вратата и той с мощен шут прониза вратаря - 1:0.

Появилят се като резерва Роман Безяк в 52-та минута  се разписа за 1:1. В 72-та минута се стигна до разбъркване в тяхното наказателното поле след центриране от корнер и топката стигна до Безяк, който направи 2:1. Робърт Снодграс запази шансовете на шотландците в 88-та с попадението след асистенция на капитана Дарън Флетчър и изравни за 2:2.