Без победител в отложеното зрелище Аржентина - Бразилия

874 0

С 1:1 завърши чаканото зрелище между Аржентина и Бразилия, което бе отложено заради проливен дъжд. Мачът се изигра тази нощ в Буенос Айрес и завърши без победител.

"Гаучосите" откриха резултата в 34-ата минута, след открита игра от самото начало. Тогава Ди Мария изведе Игуаин, който подаде на Лавеци и нападателят засече в мрежата - 1:0.

Бразилия успя да стигне само до удар на Давид Луис с глава встрани от вратата през тази първа част. След почивката Аржентина можеше да удвои преднината си, но ударът на Банега срещна гредата.

След удар на Неймар, непопаднал в целта, в 54-ата минута "селесао" успя да се върне в мача. Дъглас Коща стреля в напречната греда, а при добавката Лукас Лима реализира.

Голът даде подем в играта на гостите. В последните минути Давид Луис бе декориран в червено заради груб фаул срещу Билия и отборът се прибра в защита, успявайки да задържи точката.

Това бе четвърта точка за "селесао" от три мача, докато Аржентина остава без победа в същия брой срещи.

В следващия кръг на зона КОНМЕБОЛ Бразилия приема Перу, а аржентинците гостуват на Колумбия.

В друг мач от трети кръг Перу удари Парагвай с 1:0, като попадението бе дело на Джеферсън Фарфан.