Без Мане: Роналдо и Талиска се развихриха за шеметен обрат на Ал Насър в Шампионската лига на Азия (ВИДЕО)

1904 0

Ал Насър на Кристиано Роналдо постигна шеметен обрат в среща от Група „Е“ на Шампионската лига на Азия. Саудитският клуб срази с 3:1 таджикския ФК Истиклол като домакин в двубой от втори кръг.

Така Ал Насър оглави класирането в своята група с пълен актив от 6 точки. Кристиано Роналдо и компания записаха десета поредна победа във всички турнири.

В другата среща от групата Персеполис удари с 1:0 Ал-Духаил като гост.

Изненадващо Истиклол поведе в резултата в 44-ата минута. Денис Беганович изведе в пеналта Сенин Сабай, който шутира и матира неубедително намесилия се вратар на саудитците - 0:1.

След антракта домакините усилиха натиска си. Кристиано Роналдо и Андерсон Талиска се превърнаха в герои за Ал Насър. Първо португалската звезда изравни в 66-ата минута. Той получи пас в пеналта и би, но ударът му бе блокиран и топката се озова отново у него. Тогава Кристиано компа технично топката в мрежата – 1:1.

Пълният обрат стана в 72-ата минута, когато Талиска реализира за 2:1. Само 5 минути по-късно бразилският нападател вкара втория си гол в мача за крайното 3:1. Така само в рамките на 11 минути звездите на домакините осъществиха обрата.

Ал Насър игра без сенегалската си звезда Садио Мане в двубоя срещу отбора от Таджикистан.