Белгия стартира ударно в група B

3302 0

Израел победи като гост Кипър с 2:1 в мач от втори кръг на квалификациите за Евро 2016 в група „В“. Головете отбелязаха Омер Дамари в 38-ата и Тал бен Хаим в 45-ата минута. След почивката домакините намалиха разликата чрез Константинос Макридис в 67-ата минута.

Белгия тръгна ударно в групата след 6:0 у дома над Андора. Голове на Де Брюин (31-д, 34'), Чадли (37'), Ориги (59'), Мертенс (65, 68').

Уелс и Босна завършиха 0:0.

Лидер в групата е Уелс с 4 точки, следват Белгия, Израел и Кипър с 3 точки, Босна и Херцеговина с 1 и Андора с нула точки. Белгия и Израел са с мач по-малко.