Исландия лети в група А, турците последни

3494 0

На „Сконто Стадионс“ в Рига Латвия загуби с 0:3 от Исландия в мач от втори кръг на квалификациите за Евро 2016 в група „А“. След нулево първо полувреме Артьомс Руднес получи втори жълт картон в 55-ата минута. След 10 минути Гилфи Сигурдсон откри за гостите. След още 10 минути Емил Халфредсон увеличи на 2:0 за Исландия, а в 90-ата минута Рюрик Гисласон фиксира крайния резултат.

Холандия обърна като домакин Казахстан от 0:1 до 3:1 с голове през второто полувреме на Хунтелаар (63'), Афелай (82') и Ван Перси (89-д').

Чехия пък спечели безценен успех като гост над Турция с 2:1. Булут откри за югоизточните ни съседи, но Сивок в 15-ата минута и Докал в 58-ата оформиха крайния резултат.