Белгия разби Исландия след мощен обрат

959 0

Белгия разби Исландия с 5:1 в мач от Лига "А" на група 2 в Лигата на нациите. Това се случи след обрат у дома. За Исландия като титуляр излезе бранителят на Левски Холмар Ейолфсон, който остана цял мач на терена.

Исландия поведе в 11-ата минута, когато точен бе Фридйонсон. Това обаче само раздразни "червените дяволи", които не оставиха съмнение в превъзходството си в остатъка от мача. Аксел Витцел изравни още в 13', а 4 минути по-късно се стигна до обрат след попадение на Миши Батшуай.

Белгия вкара своя трети гол след почивката чрез Дрис Мертенс, а в 69' Батшуай се разписа за втори път. Крайното 5:1 оформи Жереми Доку в 80'. В друг мач от групата Дания и Англия завършиха 0:0.