Барселона си отмъсти на Реал Мадрид с разгром за Суперкупата, но при дамите (ВИДЕО)

7949 0

Барселона успя да си отмъсти на Реал Мадрид, но при дамите. Каталунските възпитанички успяха да разгромят своите колежки от "лос бланкос" с 5:0 във финала за Суперкупата на Испания при жените и да вдигнат трофея.

Развой на женското Ел Класико

Каталунките започнаха много силно двубоя и още в 12-ата минута Мариона Калдентей вкара топката в мрежата на Реал Мадрид, възползвайки се от добро подаване след центриране от корнер.

Още: Изненада: Високи шансове за българина Слави да вкара на Барселона - НО Лева го "издухва"

"Блаугранас" удвои своята преднина само 3 минути по-късно. Крилото Салма Парауело успя да вкара, а с асистенция се отчете Она Батле. До края на почивката Калдентей успя да реализира още едно попадение. Тя бе точна в 39-ата минута след дузпа.

Салма Паралуело се разписа за втори път в срещата само 7 минути след почивката. Каролин Греъм я изведе очи в очи с противниковия страж, а първата просто трябваше да добави топката, за да оформи крайното 4:0.

Припомняме, че само преди дни мъжкият отбор на Барселона бе победен с 1:4 от Реал Мадрид във финала за Суперкупата. Интересен факт пък при дамите е този, че каталунките имат 61 попадения срещу своите съпернички от "лос бланкос", които могат да се похвалят само със 7 в последните 13 мача помежду им.