Аржентина удари шампиона за първа победа в Копа Америка

Снимка: Gulliver/Getty Images

1217 0

Националният тим на Аржентина по футбол записа първа победа в тазгодишното издание на Копа Америка. "Гаучосите" се наложиха над шампиона от 2011 г. Уругвай с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Серхио Агуеро.

Първото полувреме не предложи много голови положения и завърши при резултат 0:0. В 38-та минута селекционерът на тима Тата Мартино беше изгонен.

Така се стигна до 56-тата мунута, когато Хавиер Пасторе изведе Пабло Сабалета по десния фланг. Той центрира към Серхио Агуеро в наказателното после, който реализира с глава. До края на мача резултатът се запази.

В другия мач от групата Парагвай победи Ямайка също с 1:0. Аржентина е лидер във временното класиране с 4 точки, колкото има и втория Парагвай. С една по-малко е Уругвай, а Ямайка е последна с нито една.