Ал Насър вкара 3 за важен успех, но Роналдо - 0: Друг бе героят, а за Кристиано остана "само" асистенция (ВИДЕО)

1251 0

Ал Насър записа важна победа в борбата за титлата в Саудитската професионална лига. Кристиано Роналдо и компания сломиха като гости осмия във временното подреждане Ал Фейха с 3:1.

Този път петкратният носител на "Златната топка" бе засенчен от друг от лидерите в отбора - Талиска. Бразилецът отбеляза първите две попадения в срещата (50' и 61'), като за откриващото получи асистенция от португалеца, а за второто - от своя сънародник Алекс Телес.

Ал-Шоваиш временно върна надеждите на домакините в 66-ата минута, но в 74-тата друга звезда на гостите - Отавио, възстанови преднината от две попадения за своя отбор.

С победата Ал Насър се изкачи на второто място с 25 пункта и доближи лидера Ал Хилал на 4 точки при равен брой изиграни срещи. В следващия кръг лидерът има ново тежко препятствие, след като в този сломи Роберто Фирмино и компания - гостуване на четвъртия в класирането Ал Фатех (03.11). Ал Насър пък приема у дома Ал Халеедж (04.11).

Талиска настигна Митрович и доближи Кристиано Роналдо при голмайсторите

Талиска пък доближи Роналдо при голмайсторите в Саудитската професионална лига. 38-годишният Кристиано остава лидер с 11 попадения, а неговият съотборник вече има 8 - изравнявайки по този показател Александър Митрович от Ал Хилал.

Добрата серия на Ал Насър продължи, като отборът вече е непобеден в цели 13 мача във всички турнири. Сред тях има само едно равенство - срещу Абха, когато Роналдо и компания получиха гол в самия край на срещата.