Ал Итихад и Ал Хилал победиха, но за шампионите се случи най-лошото (ВИДЕО)

1308 0

Два от големите грандове в Саудитска Арабия - Ал Итихад и Ал Хилал, спечелиха двубоите си от четвъртия кръг на местния елит. Те изиграха срещите си по едно и също време в понеделник вечер, като се наложиха съответно над Ал Уехда с 3:0 (като гост) и 2:0 като домакин на Ал Етифак.

Ужасяващата новина обаче в лагера на шампионите - контузия на Карим Бензема. Актуалният носител на "Златната топка" бе принудително сменен от Жота още в 42-рата минута.

Играта на тима тръгна и в рамките на едно полувреме отбелязаха три попадения чрез Ромариньо (63'), Жота (67') и Коронадо (73'). Така шампионите вече са на върха във временното класиране с пълен актив от точки.

На второ място пък остава Ал Хилал след успеха си. В този мач победителят бе определен още през първата част след акция на Малкон в 24-тата и Ал Даусари в 41-вата минута.

Още в следващия кръг двата тима ще се изправят един срещу друг в едно от големите дербита на страната. То е насрочено за първи септември, а домакин е актуалният шампион.

Следете всичко около Саудитската професионална лига със SportLive.bg!