Аякс изхвърли Панатинайкос и Иван Иванов от Лига Европа (ВИДЕО)

1433 0

Гръцкият Панатинайкос с Иван Иванов в състава си загуби с 0:2 при гостуването на Аякс от група „G“ на Лига Европа и отпадна от надпреварата.

В същото време холандският гранд си осигури първото място в групата. Иван Иванов влезе в игра в 57-та минута, когато се появи на мястото на Кристофър Самба.

Аякс поведе в 40-та минута след отлично изпълнение на Ласе Шьоне от пряк свободен удар. Домакините удвоиха своята преднина в 50-та минута, когато Кени Тете с далечен удар изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Стийл.

До края на мача Аякс продължи да доминира, но направи два много големи пропуска чрез Дони ван де Беек.

В другата среща от групата Селта изпусна победата при домакинството си на Стандарт Лиеж и мачът на „Балаидос“ завърши 1:1.

Новоизлюпеният испански национал Яго Аспас направи много добър пробив в 8-та минута, който бе завършен с прецизен удар във вратата на Хуберт за 1:0.

Стандарт Лиеж изравни резултата в 81-та минута, когато Колинс Фай центрира в наказателното поле на Селта, където Константинос Лаифис засече топката с глава и я изпрати във вратата на Бланко.

Селта завърши мача с човек по-малко, след като Яго Аспас бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време на срещата.