Трети отбор си уреди билет за Евро 2020

1905 0

Националният отбор на Русия стана третият класирал се тим на Евро 2020. "Сборная" си осигури билет за еврофорума след убедителна победа над Кипър с 5:0. Два кръга преди края на квалификациите руснаците не могат да паднат по-ниско от второто място в групата си при какъвто и да е резултат в оставащите двубои.

За убедителния успех на Русия помогна и червеният картон на Константинос Лаифис, изгонен още в 28-ата минута на мача. Иначе, попаденията във вратата на Кипър бяха дело на Денис Черишев на 2 пъти, Магомед Оздоев, Артьом Дзюба и Александър Головин.

По-рано билета си за европейското първенство в 12 европейски града си подпечатаха отборите на Белгия и Италия.

Междувременно, Холандия записа своята пета победа в групата, след като се наложи с 2:1 над Беларус. "Лалетата" излязоха временно на върха, за който в група С си съперничат с тима на Германия, който по-късно гостува на Естония. Жоржиньо Вайналдум се разписа в 32' и 41', а след почивката Станислав Драгун върна едно попадение.