Ливърпул с класика срещу Байерн Мюнхен насред "Алианц Арена"

Снимка: Gulliver/GettyImages

1439 0

Ливърпул срази Байерн Мюнхен с 3:0 в полуфинална среща от турнира "Ауди Къп", която се игра на стадион "Алианц Арена".

През първото полувреме се разписаха Садио Мане и Мохамед Салах, а седем минути преди края на мача резервата Даниел Стъридж оформи класическия резултат. Ливърпул по този начин се класира за финала на турнира, в който съперник на мърсисайдци ще бъде Атлетико Мадрид.

"Дюшекчиите" в другия полуфинал надиграха Наполи с 2:1. Спорът за третото място между Наполи и Байерн ще се състои днес, а финалът е насрочен за четвъртък.

"Ще се борим за шампионската титла. Сезонът не бива да започва без амбиции, трябва да си поставим определени цели. Миналият сезон малко не ни провървя, но можем да играем по-добре. Надявам се, че сега всичко ще бъде наред", каза Клоп след срещата. Миналият сезон Ливърпул завърши на четвърта позиция в Премиършип и ще започне участието си в Шампионската лига от плейофния кръг.