7 гола и асистенция на Илия Груев: Вердер сломи носителя на Купата на Франция в зрелище (ВИДЕО)

1965 0

Българският национал Илия Груев се представи на добро ниво при победата за Вердер Бремен с 5:2 срещу Тулуза. Това бе трета приятелска среща за германския отбор от лятната предсезонна подготовка. Успехът бе и най-престижният до момента, тъй като дойде срещу носителя на Купата на Франция.

И в тази контрола Вердер допусна поне едно попадение, като германците дори се оказаха назад в резултата след само четвърт час игра. Шмид обаче изравни в 36-ата минута, за да бъде изпратено полувремето при равенство.

На почивката целият отбор на Вердер бе сменен и в игра влязоха някои от ключовите футболисти на тима, а в това число и Илия Груев. По две попадения на Фюлкруг и Ковнацки пък осигуриха трета победа от трите приятелски срещи до момента.

Резултатът бе временно изравнен за 2:2 в 57', но само 5 минути след това Вердер отново поведе. С ключови заслуги за гола бе именно Илия Груев, който се отличи с асистенция, осигурявайки чудесно центриране от ъглов удар за Ковнацки.

Можете да видите изпълнението чрез видеото по-долу в материала (на 1:23:50 минута от клипа).