10 от Бешикташ шокираха Олимпиакос, Генк взе белгийското дерби (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/Getty Images

2044 0

Днес от 20:00 часа се изиграха три срещи от реваншите на 1/8-финалите на Лига Европа.

Най-голям интерес предизвика срещата между Бешикташ и Олимпиакос, като преди седмица двата тима не се победиха в Гърция и завършиха 1:1. Днес още до 22' турският тим водеше с 2:0 чрез Абубакар и Бабел. Това обаче не бе всичко от първото полувреме, като Елюноуси върна едно попадение преди Абубакар да получи директен червен картон за удар без топка в 39'

През втората част очаквано гостите натиснаха, наложиха своето темпо, но не намериха път към вратата на Фабри. Вместо това бившият играч на Ливърпул вкара втория си гол в мача за 3:1, а появилият се като резерва Дженктосун оформи крайното 4:1.

All Goals & highlights HD - Besiktas 4-1 (5-2... by FootballLiveGoals

В друга интересна среща Генк спечели белгийската битка с Гент като втората среща завърши при резултат 1:1, но изненадващата им победа с 5:2 като гост в първата среща им донесе участие в 1/4-финалите на надпреварата.

All Goals & highlights - Genk 1-1 Gent - 16.03... by mohtv

В последната среща, която се игра от 20:00 часа Селта Виго спечели гостуването на Краснодар с 2:0 и с общ резултат 4:1 продължава сред най-добрите 8 във втория по сила европейски клубен турнир.

FC Krasnodar 0-2 Celta Vigo - Highlights... by Football--Live

Бешикташ - Олимпиакос 3:1, Абубакар - 10', Бабел - 22', 75', Дженктосун - 84'; Елюноуси - 31'; червен картон за Абубакар;

Отборът на Бешикташ приема на своя "Vodafone Arena" Олимпиакос, като в първата среща двата тима не се победиха и завършиха 1:1.

Генк - Гент 1:1, Кастанье - 20', Вестраете 84'

Белгийският сблъсък между два от най-силните отбори на страната продължава тази вечер. Преди седмица срещата на "Геламко Арена" завърши с изненадващ победител. Гостите се наложиха с категоричното 5:2 над противника.

Краснодар - Селта Виго 0:2, Майо - 52', Аспас - 80'

В първата среща испанците се наложиха с 2:1 и по този начин нищо не е ясно преди реванша "Кубан Стейдиъм" днес.