За първи път в историята на Ла Лига свирят 3 дузпи срещу Реал Мадрид

Снимка: Guliver/GettyImages

1388 0

В снощния мач между Реал Мадрид и Валенсия главният рефер Хесус Хил Мансано отсъди три дузпи срещу испанския шампион. И трите бяха реализирани от Карлос Солер. В крайна сметка "белите" загубиха с 1:4 и се свлякоха до четвъртото място в класирането в Ла Лига.

Според медиите в Испания за първи път от основаването на Ла Лига съдия свири 3 дузпи в един мач срещу Реал Мадрид. Ла Лига е създадена през 1929 година.

През първото полувреме беше назначен 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Лукас Васкес. След почивката Марсело събори Макси Гомес в наказателното поле, а третата дузпа бе свирена заради игра с ръка на Серхио Рамос. А защо Жерар Пике нападна същия рефер преди 2 години вижте тук.