Валядолид нанесе пета поредна загуба на Майорка като гост

914 0

Отборът на Валядолид надигра у дома новака Майорка с 3:0 в среща от 12-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините стигнаха до успеха след по-добра и ефективна игра от съперника.

Хоакин Фернандес откри в 40-та минута след асистенция на Мичел Ереро. Пет минути след стара на втората част Енеш Юнал удвои аванса на „виолетовите“ след точно изпълнена дузпа, а Сандро Рамирес направи резултата класически в заключителните мигове.

Така Валядолид остава непобеден у дома от началото на сезона – две победи и три равенства. За Майорка пък това беше пета последователна загуба при гостувания в Примера Дивисион. В следващия кръг Валядолид гостува на Алавес, докато Майорка приема у дома Виляреал.