Валенсия победи Виляреал и излезе на второ място

11864 0

Валенсия отново показа, че може да се бори за шампионската титла на Испания през този сезон.

"Прилепите" постигнаха лесна победа с 3:1 като гости над Виляреал. Така тимът се изкачи на второ място във временно класиране, като има 23 точки и изостава само на една от новия лидер Реал (М).

Срещата започна по най-лошия начин за домакините. Още в 6-ата минута Мануел Тригерос си отбеляза автогол. След почивката германският национал на Валенсия Шкодран Мустафи се развихри и вкара две попадения. В 88-ата минута Тригерос се разписа, но този път в правилната врата.

В този мач треньорът на Валенсия Нуно Ешпирито Санто не можеше да използва контузения Дани Парехо, като на негово място пусна в игра Софиан Фегули. Португалският специалист се оказа много скромен и заяви, че целта пред Валенсия е единствено класиране в следващото издание на Шампионската лига.

"Целта ни не е да ставаме шампиони. Мисля, че през този сезон Барселона и Реал (М) ще се борят за златните медали. Ние просто искаме да участваме в Шампионската лига догодина," заяви Нуно Ешпирито Санто.