Валенсия ошамари Елче и притесни грандовете

1326 0

Отборът на Валенсия разгроми местния съперник Елче с 4:0 в мач от 28-ия кръг в испанската Ла Лига. Успехът прати "прилепите" на трета позиция във временното класиране с 60 точки, на 5 от лидера Барселона и на 4 от втория Реал Мадрид.

До 44-ата минута, когато гостите дадоха начало на разгрома, бяха отменени два гола на Пако Алкасер. Тогава Софиан Фегули отправи удар от малък ъгъл, а Андре Гомеш откри при добавката.

Валенсия удвои преднината си в 56-ата минута, когато точен бе Алкасер. В 71-ата минута резултатът стана класически, след като Енцо Роко заби топката в собствената си врата. В добавеното време Отаменди оформи крайното 4:0.

След загубата Елче е на 15-а позиция с 27 точки.