Валенсия мина през Леванте, устремен към Топ 3

1335 0

Валенсия продължи серията си от девет мача без загуба с успех и в 31-ия кръг на Ла Лига. "Прилепите" натупаха градския съперник Леванте с 3:0 у дома.

Валенсия започна нахъсано срещата и още в 10-ата минута на двубоя успяха да реализират. Голът на Алкасер обаче бе отменен заради несъществуваща засада. Все пак 6 минути по-късно Алкасер все пак откри, разписвайки се с глава.

В 36-ата минута "прилепите" заявиха победата в този мач, след като Фегули с глава покачи на 2:0, след центриране на Орбан.

В 63-ата минута Леванте можеше да върне един гол, но Диего Алвеш се отличи с решителна намеса. В третата минута от добавеното време Алваро Негредо подпечата победата на домакините, когато с чудесен удар от воле покоси вратаря на Леванте - 3:0.

С успеха Валенсия събра 65 точки актив и е само на точка от третия Атлетико (Мадрид). Леванте остава в опасната зона с 28 събрани точки.