Тежка контузия помрачи разгромна победа на Барселона (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images/Gulliver

3350 0

Барселона разгроми като гост с 6:0 състава на Алавес в среща от 22-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това бе като главна репетиция за финала за Купата на Краля, където двата тима отновор ще се изправят един срещу друг.

Две попадения за шампионите днес реализира уругвайският национал Луис Суарес, който се разписа съответно в 37-ата и 67-ата минути. По едно попадение добавиха още Неймар (40’), Лионел Меси (59’) и Иван Ракитич (65’), а в 63-ата минута Алексис Руано от домакините си отбеляза нелеп автогол.

Победата на каталунците обаче бе помрачена от много тежка контузия. Неприятната новина за Луис Енрике дойде в края, когато по всичко изглежда Тео Ернандес счупи крака на Алейш Видал и десният бек беше изнесен на носилка. Най-вероятно Видал ще пропусне остатъка от сезона.

С успеха Барселона се изкачи временно до първата позиция в класирането с актив от 48 точки, на две от втория Реал, който обаче е с цели три мача по-малко. По-късно тази вечер Кралския клуб гостува на Осасуна.