Съдия откри 23-ия кръг в Ла Лига с 4 дузпи и 3 червени картона на Елче - Бетис

734 0

Отборът на Реал Бетис осъществи обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Елче в първия мач от 23-ия кръг на Ла Лига, който ще запомни най-вече с това, че главният рефер Иглесиас Виянуева отсъди 4 дузпи и показа 3 червени картона!

Фидел Чавес се разписа от наказателен удар още в седмата минута, а Лукас Бойе покачи на 2:0 за домакините 120 секунди по-късно.

Бетис обаче направи голям обрат през второто полувреме, след като Лисандро Магаян получи директен червен картон в 57-ата минута заради нарушение срещу Набил Фекир. Резервата Папе Шейк пък също бе изгонен заради бурните си протести.

Само осем минути по-късно, в 65-ата, Борха Иглесиас намали пасива на гостите от дузпа, а секунди по-късно Хуан Миранда изравни с центриране, прехвърлило вратаря Едгар Бадия.

Бадия отрази нова дузпа на Иглесиас в 88-та минута след игра с ръка на Енцо Роко, но дълбоко в добавеното време футболистът на Елче повтори упражнението и бе изгонен с втори жълт картон. Така Вилиан Жозе получи шанс да донесе трите точки на Бетис от още един 11-метров наказателен удар и бе точен за крайното 3:2.

*Още новини за испански футбол ще откриете в SPORTLIVE.BG!