Суарес избухна, отърва Барса от резил на "Ноу Камп"

Снимка: Gulliver/ Getty Images

989 0

Луис Суарес избухна с хеттрик при победата на Барселона с 3:1 срещу Ейбар в мач от 9-ия кръг на Примера дивисион. Така каталунците настигнаха Реал Мадрид на върха в красирането, като и двата тима имат по 21 точки.

Успехът обаче не дойде никак лесно, след като гостите изиграха много силно първо полувреме и дори поведоха. А след като домакините изравниха, Ейбар пропусна още няколко ситуации за гола.

В 10-ата минута Марк Бартра загуби топката в центъра и гостите организираха бърза контра. Кеко бе изведен зад защитата и стреля, Браво спаси, но Борха Бастон вкара в празната врата 6-ия си гол през кампанията. Попадението бе историческо, тъй като бе първо за скромния тим срещу Барселона.

Бускетс се включи напред в 21-ата минута и подаде отлично към Сандро на далечната греда, който от своя страна върна топката пред вратата, където Луис Суарес изравни.

Малко след почивката домакините излязоха напред. Неймар проби отляво към центъра, след което комбинира със Суарес, който стреля мощно за 2:1. В 85-ата минута Неймар центрира към Суарес, който спря на гърди и след това със страхотен удар от въздуха оформи своя хеттрик.

Загубата бе първа за Ейбар далеч от дома, а въпреки това отборът остава на отличното 6-о място с 13 точки.