Сосиедад загуби у дома от Алмерия

Снимка: Getty Images / Guliver

4951 0

Реал Сосиедад загуби като домакин от Алмерия с 1:2 в мач от четвърти кръг на Примера Дивисион. Гостите се оказаха напред в резултата в 30-ата минута, след като Алберто де ла Вела си отбеляза автогол. Шест минути след почивката Алмерия удвои аванса си. Мауро дос Сантос се разписа с глава след центриране на Верса от корнер. В 79-ата минута Себастиан Дубарбиер остави гостите с човек по-малко, след като получи втори жълт картон. Реал Сосиедад се възползва от това и Карлос Вела върна едно попадение пет минути преди края. В последната минута Рубен Пардо беше близо до изравнителен гол за домакините, но ударът му от фаул се отби от левия страничен стълб.

Така Алмерия записа първата си победа от началото на сезона и е на девето място в класирането с 5 точки. Реал Сосиедад е 12-и с 4 точки.