Сосиедад стана екзекутор на мадридски грандове – скалпира и шампиона

1569 0

Отборът на Реал Сосиедад, който в осем мача нямаше победа в Примера дивисион, хвърли бомбата на 11-ия кръг, след като удари Атлетико (Мадрид) и го смъкна от второто място в класирането. „Баските” надделяха с 2:1 над шампиона, който в 52-ата минута остана с човек по-малко на терена.

Последният успех на Сосиедад бе през август, когато удариха Реал (Мадрид) с 4:2.

Нищо не предвещаваше какво ще се случи в мача, след като Атлетико поведе още в 10-ата минута, след гол на Марио Манджукич. Пет минути по-късно обаче домакините изравниха, като точен бе Карлос Вела. В 52-ата минута Гийерме Сикейра извърши грубо нарушение, за което получи втори жълт картон и напусна терена преждевременно.

Домакините се хвърлиха в опит да оползотворят численото си предимство и усилията им бяха възнаградени 8 минути преди края на редовното време. Точен бе Иманол Агирече с глава, който засече центриране на Залдуа.

Успехът измъкна Реал от зоната на изпадащите и той вече е 15-и с актив от 9 точки. „Дюшекчиите” паднаха до четвъртата позиция с 23 точки, с 4 по-малко от водача Реал.