Собственикът на ПСЖ иска да купи клуб от Ла Лига


Собственикът на ПСЖ иска да купи клуб от Ла Лига
Снимка: Getty Images

6321 0

Собственикът на Пари Сен Жермен - Qatar Sports Investments, искат да закупят елитния испански футболен клуб Еспаньол, съобщава испанската медия Marca. Консорциумът вече е отправил оферта за закупуването на клуба и се очаква отговор от Каталуния.

С този ход Насер Ал-Хелайфи, който е президент на ПСЖ и директор на Qatar Sports Investment, навярно иска да наруши доминацията на испанските колоси Барселона и Реал Мадрид, които почти неизменно печелят местното първенство всяка година.

С развитието на още един клуб от топ 5 първенствата на Европа Ал-Хелайфи се надява и на по-сериозни успехи на международната сцена, и по-конкретно Шампионска лига - турнир, който продължава да убягва на ПСЖ.

Еспаньол е от град Барселона и на практика ще стане много по-сериозна местна конкуренция на "лос кулес", ако бъде закупен от толкова мащабен инвеститор. Тимът е печелил четири пъти Купата на Краля, а също така е стигал два пъти до финал на турнира УЕФА.

Още новини за футбол четете в Sportlive.bg!

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от ЦСКА

"Неутрални" президенте Гонзо, защо за "червени" е едно, а за "сини" - друго... ПРИМЕРНО?

При положение, че ЦСКА и Левски са най-големите български клубове, най-успешните и с най-богатата история,...

Най-четени новини

виж всички