Разгром класира Испания на Евро 2016

1198 0

Испания разби Люксембург с 4:0, като по този начин се класира и на теория за Европейското първенство през 2016 година.

Мачът, играл се в северния испански град Логроньо, бе от квалификационна Група C. Резултатът бе открит в 42-ата минута от Касорла при асистенция на Педро. В 67-ата минута Пако удвои при асистенция на Фабрегас, а в 80-ата реализира отново за 3:0. Пет минути по-късно Касорла се отчете с втори свой гол, оформяйки крайното 4:0.

Резултати от другите мачове от Група С:

Македония - Украйна 0:2,

Словакия - Беларус 0:1.

Испанците са недостижими на върха с 24 т., следвани от Словакия и Украйна с по 19 т., Беларус с 10 т., Люксембург с 4 т. и Македония с 3 т. Словаците са с определено по-големи шансове за второто място, тъй като в последния кръг гостуват на Люксембург, докато Украйна приема Испания.