След равенството със Сосиедад: Зинедин Зидан похвали Реал Мадрид

Снимка: Guliver/GettyImages

690 0

Наставникът на Реал Мадрид Зинедин Зидан остана доволен от играта на своите възпитаници при равенството с Реал Сосиедад като домакин в Ла Лига. "Белите" се добраха да точката с гол на Винисиус Жуниор в 89-ата минута, а според Зизу Реал е изиграл добър мач.

"Изиграхме добър мач, но и съперникът игра добре. В началото не играхме добре, затова промених схемата. Загубихме две точки, все пак играхме у дома. Създаваме положения, имахме поне 3-4 в мача. Сега имаме нужда от търпение, спокойствие и почивка. В дербито трябва да сме отлични", коментира Зидан, визирайки предстоящия мач с Атлетико Мадрид.

Равенството на практика не позволи на Реал да задмине Барселона в подреждането, като двата испански колоса остават с равен брой точки - по 53. Атлетико остава лидер с 58 пункта и мач по-малко от преследвачите си. Директният сблъсък между столичани може да се окаже повратен за сезона и битката за титлата в Испания.

А каква е ситуацията с капитана на Реал Мадрид Серхио Рамос и ще остане ли на "Бернабеу" - четете в този материал