След 9 години мъка: Валенсия разби Атлетико Мадрид и настига лидерите (ВИДЕО)

1187 0

Валенсия постигна страхотен успех в петия кръг на Ла Лига. "Прилепите" спечелиха домакинството си на Атлетико Мадрид с 3:0. Те не бяха побеждавали елитния съперник от 2014 г.

Домакините успяха да си свършат до голяма степен работата още през първата част, когато взеха двоен аванс чрез два гола на Дуро (5',34'). Класическият успех оформи полузащитникът Гера в 54-ата минута, след като се осмели да стреля от дистанция и не пропиля подаването на Корея.

Това бе първо поражение за възпитаниците на Симеоне от началото на сезона, а в миналия кръг дори унизиха Райо Валекано със 7:0. "Прилепите" пък влязоха в двубоя с две поредни загуби преди международната пауза, но в събота показаха съвсем различна игра.

Атлетико всъщност бе конкурентен на база създадени положения, но малко от тях намираха очертанията на вратата. В следващия кръг ще имат възможността да се реваншират на феновете си в домакинството на Реал Мадрид, а Валенсия гостува на Алмерия.

След срещата "прилепите" се изкачиха до пето място с 9 точки, а столичани са седми със 7 пункта.

Следете всичко най-интересно от Ла Лига със SportLive.bg!