Симеоне с юбилейна победа №200 начело на Атлетико

994 0

Атлетико Мадрид се наложи убедително над Лас Палмас с 5:1 като гост в мач от втори кръг на Примера дивисион. Това е първи пълен успех за "дюшекчиите" в новия шампионат, а за треньора на столичани Диего Симеоне - юбилейна победа №200 начело на Атлетико във всички турнири.

47-годишният аржентинец оглави мадридския тим през декември 2011 г. и оттогава има 200 победи в 321 мача, което означава 62,3% максимален резултат в срещите под негово ръководство.

В мача срещу Лас Палмас неговият отбор поведе с 2:0 до петата минута с голове на Анхел Корея и Яник Ферейра-Караско. Домакините върнаха гол в 58-ата минута, но Атлетико отговори с точни удари на Коке на два пъти и веднъж на ганаеца Томас. Лас Палмас остава без спечелена точка, а Атлетико има 4 след равенството си с Жирона на старта на първенството. Барселона в събота победи Алавес с 2:0 навън и е с пълен актив от шест точки.