Севиля поведе в Примера след драматичен успех над новак

836 0

Отборът на Севиля се изкачи временно на лидерската позиция в шампионата на Примера дивисион. В мач от 8-ия кръг андалусийците спечелиха трудно с 3:2 при гостуването си на новака Леганес.

Франко Васкес и Самир Насри дадоха комфортна преднина на Севиля с попадения съответно в 25-ата и 58-ата минути. В рамките на само три минути обаче домакините успяха да изравнят. Първо в 67-ата минута Давид Тимор се разписа след асистенция на Александър Шимановски. Точно Шимановски пък възстанови равенството в 70-ата минута.

Пет минути преди края гостите все пак стигнаха до трите точки с гол на резервата Пабло Сарабия.

С днешния успех Севиля вече е лидер в класирането със 17 пункта, с две точки пред Атлетико и Реал. Леганес е в средата на таблицата с 10 точки.