Севиля изтри спомена за боя от Реал с разгром на "Аноета"

841 0

Севиля се върна на победния път след тежката загуба от Реал Мадрид в турнира за Купата на Краля. Андалусийците се наловиха с 4:0 над Реал Сосиедад на "Аноета".

За разгрома на своя тим блесна Уисам Бен Йедер, който се представи с хеттрик и асистенция.

Севиля откри резултата след грешка на вратаря в 26-ата минута. Херонимо Рули не изби добре далечен шут на Васкес и Бен Йедер се възползва.

Французинът удвои преднината на Севиля след нова грешка на Реал Сосиедад. Класиката оформи Пабло Сарабия в 73-ата минута, като Бен Йедер влезе в ролята на асистент.

Бившият играч на Тулуза оформи крайното 4:0 в 83-ата минута. Той получи извеждащо подаване зад гърба на отбрана от Николас Пареха и пусна покрай вратаря.

В класирането в Ла Лига Севиля излезе временно на втора позиция с 36 точки. Реал Сосиедад е шести с 29 точки.