Селта разгроми Алавес и се качи над опасната зона в Ла Лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

980 0

Отборът на Селта Виго разби Депортиво Алавес с 6:0 у дома в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Преди днешната среща домакините се намираха само на една точка над зоната на изпадащите и се нуждаеха от задължителен успех, който успяха да постигнат повече от убедително.

На стадион "Абанка Балайдос" резултатът откри Жейсон Мурийо в 14-та минута, а шест минути по-късно лидерът на тима Яго Аспас покачи на 2:0 от дузпа. Ключовият момент в срещата дойде в 27-та минута, когато Мартин Агирегабириа от състава на гостите получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко.

Още преди почивката Селта сложи точка на спора с два бързи гола на Рафиня, които направиха резултата 4:0. През второто полувреме Санти Мина и Нолито от дузпа оформиха крайния резултат.

След този успех Селта се изкачи до 16-то място в класирането с 30 точки, на четири над опасната зона, докато Алавес заема 13-та позиция в подреждането с актив от 35 точки.