Седмица преди да го видим в София Роналдо избухна с 4 гола за Реал

4737 0

Отборът на Реал (Мадрид) победи като домакин Елче с 5:1 в мач от междинния, пети кръг на футболното първенство на Испания.

С гол от дузпа на Еду Албасар в 15-ата минута тимът на Елче поведе.

Пет минути по-късно Гарет Бейл изравни. В 28-ата минута Реал направи пълен обрат след гол от дузпа на Кристиано Роналдо. В 32-ата минута с втория си гол в мача Роналдо направи резултата 3:1.

В 80-ата минута от дузпа португалецът покачи на 4:1 за Реал.

В допълнителното време Роналдо, с четвъртия си гол в мача, оформи крайното 5:1.

Дебют в официален мач на вратата на Реал направи националът на Коста Рика Кейлор Навас.

Бившият футболист на Левски Гари Родригес бе титуляр за Елче, като бе на терена до 78-ата минута.

Тимът на Реал постигна третия си успех за сезона и се изкачи до четвъртото място, докато Елче регистрира третата си загуба в кампанията и е 14-ти.

Отборът на Реал е сред съперниците на Лудогорец в груповата фаза на турнира Шампионска лига. Най-чаканият мач в българския футбол за 21-ви век е след седмица на "Васил Левски".