С резерви и без Роналдо Реал победи Леганес

Снимка: Getty Images/Gulliver

803 0

С голяма част от резервните си футболисти и без голямата си звезда Кристиано Роналдо - Реал Мадрид победи Леганес с 2:1. Гарет Бейл и Борха Майорал реализираха "белия балет", а Дарко Брашанац се разписа в 66-ата минута. Реал вече има 71 точки, а  Атлетико е със 72, като до края на първенството остават по 4 мача за двата тима.

Още в 8-ата минута Реал откри резултата, Бензема проби в наказателното поле, стреля, но топката попадна у Бейл, който отбеляза отблизо с удар от въздуха.

В 45' "кралете" отново отбелязаха гол, като съдията първо не зачете попадението, но след консултация със страничния рефер посочи центъра.Бензема беше в засада, но не игра с топката, а Борха Майорал чукна в мрежата от непосредствена близост за 2:0. В 66' Амрабат нахлу отдясно и подаде към Дарко Брашанац, който реализира. До края на срещата гостите можеха и да изравнят, но Касийя спаси Реал.