С човек по-малко и 11 картона: Атлетико Мадрид спечели типичен за "дюшекчиите" мач (ВИДЕО)

439 0

Атлетико Мадрид спечели отложената среща от четвъртия кръг на Ла Лига срещу Севиля с минималното 1:0. Момчетата на Диего Симеоне спечелиха типичен за тях мач с човек по-малко и цели 11 картона на "Метрополитано".

Развой на Атлетико Мадрид - Севиля

Двубоят на "Метрополитано" бе изпълнен с какво ли не. Единственият гол в мача падна в 47-ата минута, а негов автор бе Маркос Йоренте. Той се възполва от карамбол в наказателното поле и добави топката в противниковата врата.

Голът обаче далеч не бе атракцията на вечерта. Срещата на "Метрополитано" ще се запомни с голямата борба и жълтите картони. "Дюшекчиите" дори бяха принудени да играят с човек по-малко заради червения картон, който Чарлар Союнджу получи в 71-ата минута.

С днешната победа Атлетико заема третата позиция с актив от 38 точки. Севиля пък продължава свободното падане и е с 16 пункта на 15-ото място.