Рики Пуч разказа историята зад решаващата дузпа за Барса и защо той я е изпълнил

Снимка: Guliver/GettyImages

1399 0

Рики Пуч най-накрая успя да отпразнува гол с фланелката на Барселона. Направи решаваща крачка, която резервира мястото на отбора му във финала за Суперкупата на Испания. Пуч вкара петата дузпа за Барса, след като победи Реал Сосиедад след равенство 1:1 след 90 минути и продължения.

Младият полузащитник, който имаше много малко шансове да впечатли този сезон, обясни как е дошъл да изпълни жизненоважното изпълнение. "Куман имаше записани четири имена и той попита кой иска да вземе петото. Бях първият, който вдигна ръка", каза Пуиг пред Movistar.

За липсата на игрово време той добави: "Въпреки че не играя много, нещата вървят добре: имам семейство, здраве. Не мога да се оплаквам от нищо. Ако треньорът ми даде минути, ще съм благодарен и ще се опитам да ги взема; ако не, ще продължа да работя усилено. Никога няма да се предам". В двубоя отсъстваше Лионел Меси, за когото Роналд Куман призна, че може да пропусне и финала за Суперкупата.