Резервната Барселона загуби във Виго и даде надежда на Селта

1925 0

Пресният шампион на Испания - Барселона, допусна загуба в първенството в мача от 36-ия кръг срещу Селта. Каталунците, които бяха почти изцяло с резервен състав, паднаха с 0:2 във Виго срещу борещия се за оцеляване тим.

Усман Дембеле, който бе титуляр в този мач, получи рано контузия в бедрото и напусна играта. Първото полувреме беше мудно и без особено интересни положения. Втората част на мача бе по-динамична и именно тогава паднаха двете попадения за домакините. В 50' гол на Селта бе отменен след ВАР заради засада.

В 67-ата Риад Будебуз центрира в наказателното поле, където Макси Гомес посрещна топката от въздуха и реализира в близкия ъгъл. В 87-ата съдията използва видеоповторение, за да отсъди дузпа за "небесносините". Муса Уаг игра с ръка, заради което Санчес Мартинес назначи 11-метров наказателен удар. Яго Аспас реализира от бялата точка за 2:0.

Съставът на Барселона за този мач: Силесен, Ваг, Тодибо, Юмтити, Вермален, Пуч, Артур, Аленя, Дембеле, Боатенг, Малком