Реал Мадрид не допусна изненада и си свърши работата при гостуването на Селта (ВИДЕО)

2895 0

Испанският шампион Реал Мадрид продължава да защитава короната си в Ла Лига успешно. Момчетата на Карло Анчелоти се наложиха с 4:1 като гост на Селта на "Балаидос" и оглавиха класирането в испанския елит.

В мача видяхме пет различни голмайстори. Карим Бензема откри от дузпа в 14-ата минута, радостта на "лос бланкос" обаче не бе много дълга, тъй като след 9 минути Яго Аспас изравни отново от 11-метров наказателен удар. Малко преди почивката пък Лука Модрич отново даде преднина на Реал.

През второто полувреме имаше един отбор на терена и това бе Кралския клуб. Винисиус утрои преднината на своя отбор в 56', а точка на спора сложи Федерико Валверде в 66-ата минута.

С успеха Реал заема първата позиция в Ла Лига с актив от 6 точки, а Селта се нарежда на 14-ата позиция с 1 пункт. След седмица мадридчани гостуват на Еспаньол, а Селта също ще пътува до Каталуния за мача си с Хирона.