Реал Мадрид нанесе първо поражение на Селта за сезона

Снимка: Gulliver/ Getty Images

781 0

Реал Мадрид спечели дербито на върха в Примера Дивисион. „Белият балет“ се наложи с 3:1 при гостуването си на Селта и нанесе на тима първа загуба за този сезон.

Кристиано Роналдо откри резултата за Реал Мадрид още в осмата минута след грешка в защитата на Селта. В 23-тата минута Данило удвои аванса на своя тим, като на почивката „белият балет“ имаше преднина от 2:0.

В 58-та минута Селта остана с човек по-малко, след като Густаво Кабрал бе изгонен за втори жълт картон. Домакините все пак успяха да върнат един гол чрез Нолито в 85-тата минута, но в добавеното време на срещата Марсело сложи точка на спора, като отбеляза третия гол за своя тим.

С успеха Реал Мадрид стана едноличен лидер в класирането с актив от 21 точки, докато Селта остава на второто място с 18. Толкова има и третият Барселона, но каталунците са с мач по-малко.