Приказката продължава! Жирона и Атлетико си спретнаха жесток мач със 7 гола, но победителят може да е само един (ВИДЕО)

9662 0

Жирона успя да победи Атлетико Мадрид с 4:3 у дома в изключително зрелищен мач от 19-ия кръг на Ла Лига. В герой за домакините се превърна Иван Мартин, който в добавеното време на двубоя донесе трите точки и отново доближи тима си до Реал Мадрид на лидерската позиция.

Развой на Жирона - Атлетико Мадрид

Още: Треньорът на сензацията в Ла Лига - Жирона, сяда на стола на Еди Хау в Нюкасъл?

Резултатът бе открит след само 120 секунди игра. Валери се възползва от асистенция на Пабло Торе и откри резултата за Жирона. В 14-ата минута обаче Алваро Мората изравни.

Савио в 26' и Дейли Блинд в 39' дадоха преднина от два гола на домакините от Жирона. Втори гол на Алваро Мората в 44' намали изоставането на "дюшекчиите" до 2:3, а испанският национал бе близо до хеттрик в добавеното време на първата част, но трети негов гол бе отменен заради засада.

Все пак, голаджията на мадридчани оформи своя хеттрик през втората част. В 54-ата минута той сам си създаде пространство в наказателното поле, възползвайки се от пас на Родриго де Пол и прати топката във вратата за 3:3.

Последната дума обаче имаше Жирона. Иван Мартин бе изведен от своя съотборник Порту, запази спокойствие и нанесе мощен удар, който Ян Облак нямаше как да спаси, за да оформи зрелищната победа с 4:3 за своя тим.

С успеха Жирона се изравнява отново с Реал Мадрид на върха в Ла Лига. И двата тима имат по 45 пункта, но мадридчани заемат първата позиция с по-добрата си голова разлика. Атлетико Мадрид пък продължава да е трети с 38 точки на своята сметка.

Нетипичен герой изми срама от пропуска на сезона и донесе измъчени три точки за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Играеш в Реал Мадрид и не можеш да вкараш на празна врата - Браим Диас с пропуска на сезона (ВИДЕО)