Зверска драма: Атлетико Мадрид видя как изпуска титлата, но продължава да мечтае

4171 0

Атлетико Мадрид изстрада трите точки срещу Осасуна и продължава да мечтае за титлата в Ла Лига! Тимът на Чоло Симеоне губеше с 0:1 до 83-ата минута, но Лоди и Суарес донесоха така важната победа за Атлети с голове в края на мача! Ето и как се разви мачът:

В 10-ата минута Луис Суарес можеше да открие резултата, но Ерера спаси удара му. Шест по-късно се стигна до идентична ситуация, но вратарят отново се намеси подобаващо! Атлетико продължи да натиска съперника си и в 22-ата минута Суарес нацели лявата греда на вратата на Осасуна.

В 29-ата минута стражът на гостите отново спаси чист гол, този път парирайки изстрела на Анхел Кореа. Шест минути по-късно Саул се оказа на много добра позиция, но ударът му мина над вратата. След това късметът отново обърна гръб на отбора на Чоло Симеоне - в 43-ата минута Саул разтресе дясната греда със силен удар!

В 58-ата минута гол на Стефан Савич бе отменен правилно заради засада! Десет минути по-късно още един гол на Атлети бе отменен и отново заради засада, каквато имаше. В 76-ата минута Будимир шокира всички фенове на Атлетико Мадрид, вкарвайки гол с глава за 0:1!

В 83-ата Ренан Лоди бързо върна "дюшекчиите" в мача след точно подаване от Жоао Феликс - 1:1! Една минута преди края на редовното време Луис Суарес прати Диего Симеоне в екстаз, вкарвайки своя 20-ти гол през сезона - 2:1!

Така Атлетико Мадрид продължава да е лидер в Ла Лига един кръг преди края и има две точки аванс пред Реал Мадрид! В последния кръг Атлети гостува на Валядолид, а Реал е гост на Виляреал!

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Атлетико Мадрид: Облак, Трипиър, Фелипе, Савич, Ермосо, Йоренте, Коке, Кореа, Саул, Караско, Суарес

Осасуна: Ерера, Барха, Брашанац, Будимир, Давид Гарсия, Рубен Гарсия, Унай Гарсия, Джони, Крус, Монкайола, Рамальо

Алавес 4:2 Гранада

Тимът на Диего Симеоне е най-близо до титлата в Ла Лига през този сезон, но Атлети ще трябва да остане концентриран до последно, тъй като два кръга преди края Реал Мадрид все още е на 2 точки зад тях.

Атлетико Мадрид взе ценни три точки в последния кръг, побеждавайки Реал Сосиедад у дома си. Осасуна пък е в "Златната среда" на таблицата и нито може да стигне до 7-то място, даващо право на участие в Европа, нито да изпадне.

Единствено Тома Лемар ще отсъства днес за "дюшекчиите", докато за гостите от Осасуна срещата ще пропуснат Джонатан Калери, Начо Видал и Аридане!