Пестелива победа закотви Реал Мадрид на върха в Испания

1806 0

Реал Мадрид записа минимална победа с 1:0 над Гранада в двубой от 23-тия кръг на испанската Ла Лига. Карло Анчелоти беше без доста от лидерите си, но въпреки това "лос бланкос" владееха срещата и отправиха цели 24 удара към вратата на съперника.

Първата опасност в мача обаче дойде от гостите. Антонио Пуертас в 4-ата минута отправи опасен удар, който беше спасен от Тибо Куртоа. Първото полувреме беше равностойно, но Реал не успя да създаде нищо опасно.

През втората част момчетата на Карло Анчелоти се събудиха и подложиха съперника на сериозен натиск. В 61-ата минута Марко Асенсио стреля опасно и вратарят Максимиано спаси. Все пак в 74-ата минута Асенсио се разписа, като стреля от границата на наказателното поле и донесе успеха на Реал.

В 83-ата минута Асенсио можеше да вкара и втори гол, но Максимиано извади удара му.

С победата Реал Мадрид вече има 53 точки и е на върха в Ла Лига. Гранада има 24 и е на 16-то място.