2923 0

Миналата седмица сезонът на Барселона тотално се срина, с две поражения от Пари Сен Жермен и Реал Мадрид в рамките на шест дни. Това сложи край на европейския им поход и надеждите им в Ла Лига.

Барселона се върна към стар проблем

Барселона не успя да се справи с познат проблем, но позабравен

След първата част на кампанията, която беше подвластна на небрежна защита и често допускани голове в началото, треньорският щаб на "Блауграна" въведе неписано правило, според "Sport". Независимо дали Барселона вкара, или допусне гол, следващите 5-10 минути играчите трябва да "замразят" играта, да държат топката и да гарантират, че спокойствието им се е завърнало.

Неспазването на това правило в Ел Класико в крайна сметка беше големият провал, като Реал Мадрид спечели дузпа в рамките на 10 минути след откриващия гол на Андреас Кристенсен, а след това Лукас Васкес спечели наказателния удар четири минути по-късно.

Още: От федерацията отрязаха Барселона за запис на момента с незачетения гол

Като цяло това правило изглежда работи добре въз основа на статистиката. Откакто Шави обяви напускането си, Барселона само веднъж беше допуснала повече от един гол в мач, докато каталунците не срещнаха ПСЖ на "Парк де Пренс". В двата си мача с френската страна и Класико, Барселона допусна девет пъти, което го прави труден въпрос за всяко нарушение. А Барселона намери с кого да замени Роберт Левандовски, но ще трябва да плати много.

Още: След обрата с Шави: Деко и Лапорта не са единодушни кой трябва да води Барселона