Мората прати блед Ювентус на полуфинал

1443 0

Испанският нападател на Ювентус Алваро Мората спаси своя тим при визитата му на "Тардини", след като негов гол в 89' прати "бианконерите" на полуфинал за Купата на Италия след 1:0 над Парма.

Шампионите бяха незаинтересувани от срещата, въпреки че Масимилиано Алегри беше дал шанс на голяма част от резервните си футболисти да се докажат.

Парма обаче имаше инициативата почти през целия двубой и може да съжалява, че няма да играе на полуфиналите в турнира.

"Бианконерите" пък успяха да се спасят от допълнителни 30 минути, благодарение на Мората, който се появи на терена в 76'. 12 минути по-късно Йоренте го изведе сам срещу вратаря и бившият нападател на Реал Мадрид не сбърка и прати своите на полуфинал.

Интересен факт в мача е, че Ювентус се разигра именно с появата на Мората, а той отправи 2 от 3-те точни удара в мача.

На полуфиналите Ювентус ще се изправи срещу победителя от сблъсъка Рома - Фиорентина. В заключителната фаза мачовете се играят на разменено домакинство и първият двубой е на 4-и март.