Лопетеги никак не се притеснява за мястото си, дори след резила

Снимка: Guliver/GettyImages

1565 0

Наставникът на Реал Мадрид Хулен Лопетеги настоява, че не се притеснява за поста си, въпреки че отборът записа поредната си издънка и загуби гостуването си на Алавес с 0:1 миналата вечер.

"Кралският клуб" се намира в тежка криза, като това бе четвърти пореден мач за тима без отбелязан гол и трети пореден без победа в Ла Лига. На „Естадио де Мендисороса“ в баския град домакините стигнаха до изненадващ успех, благодарение на гол с глава на резервата Ману Гарсия в продължението на двубоя.

По този начин Реал остава с 14 точки след осем изиграни мача и заема второ място в класирането, докато Алавес е позиция по-надолу със същия актив от точки.

ВРЕМЕТО НА ЛОПЕТЕГИ ЗАПОЧВА ДА ИЗТИЧА

"Не се притеснявам за поста си, не трябва да мисля за това. Все още е октомври, трябва да останем спокойни, независимо от трудната ситуация. Феновете трябва да знаят, че играчите работиха изключително здраво в последните три месеца и ще започна отново да побеждават. Много е важно да започнем отново да бележим голове и ще го направим“, коментира Лопетеги след поражението.

Според част от изданията в Испания Лопетеги дори е получил и ултиматум за уволнение, до кога е той четете тук