Лидерът в Ла Лига побесня и стана страшно за Купата на Краля

1885 0

Поредната порция от 1/32-финалите в Купата на Краля по испанските терени се изигра в четвъртък вечер. Запалянковците отново станаха свидетели на разгроми, изненади и тежки съдби на някои фаворити.

Най-шокиращ бе успехът в първия двубой за деня, в който нискоранкираният Арандина се наложи над елитния Кадис с 2:1. До подобна изненада обаче не се стигна в двубоя на Ейбар, който изхвърли като гост Мелия след изпълнението на дузпи.

Елитните отбори останаха безгрешни - Селта Виго, Атлетик Билбао и Жирона, който впечатли и в тази надпревара. Каталунският отбор разгроми Ориуела като гост с 5:2, макар че започна второто полувреме с пасив от гол.