Лео Меси е отстъпвал дузпа на съотборник 28 пъти в кариерата си

4244 0

В четвъртък Барселона разгроми Хетафе с 5:2 в мач от първенството. Капитанът на тима Лионел Меси вкара 2 гола и можеше да оформи хеттрик, но в 90-ата минута отстъпи правото да изпълни дузпа на своя съотборник Антоан Гризман.

Аржентинската звезда води в голмайсторската гонка в Испания, изпреварвайки най-близкия си преследвач с 4 попадения. В надпреварата за европейската "Златна обувка" той дели второто място с Кристиано Роналдо.

Според Barca Blaugranes това е 28-ият случай, в който Меси преотстъпва дузпа на свой съотборник. Най-често подобни жестове са получавали Неймар (11), Луис Суарес (9) и Самуел Ето'О (3). 2 пъти капитанът е отстъпвал бялата точка на Гризман и на Филипе Коутиньо, а веднъж на Златан Ибрахимович. А кои петима съотборници през годините не намериха общ език с Меси вижте тук.